Jarosław Kaczyński nawołuje do budowy sprawiedliwej Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński

/ Fot. YouTube

W sobotę odbył się kongres Prawa i Sprawiedliwości (druga część) oraz konwencja Zjednoczonej Prawicy. Oprócz PiS można było spotkać przedstawicieli Solidarnej Polski i Polski Razem.

Na konwencji była obecna także premier Beata Szydło i ministrowie. Kongres odbył się w Przysusze. Głównym punktem programu było przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Poza prezesem Prawa i Sprawiedliwości przemawiali Mateusz Morawiecki, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro.

Lider PiS w trakcie wypowiedzi poruszył wiele tematów, jednak najwięcej czasu poświęcił na opisanie dotychczasowej pracy rządu. Jarosław Kaczyński podkreślił, że PiS wykonał kilka kroków ku dobrej zmianie: Do takiej Polski jakiej chcemy, o jakiej marzymy. Podziękowania za to skierował do Beaty Szydło. Prezes Kaczyński zwrócił również uwagę na hasło “Polska jest jedna”, jak stwierdził oddaje ono istotę działań Prawa i Sprawiedliwości, a jego celem jest stworzenie równych szans dla wszystkich Polaków.

Jarosław Kaczyński oświadczył również: Musimy zbudować Polskę nie tylko sprawiedliwą, ale także zasobną – i to jest wielkie oczekiwanie znacznej części naszego, przynajmniej potencjalnego, elektoratu – Polskę nowoczesną. Musimy ją budować. Zwracał się także bezpośrednio do poszczególnych ministrów. Pochwalił pracę minister rodziny i jej politykę społeczną, wymienił przy tym poszczególne programy, które udało się w tej kwestii zrealizować. Odniósł się także do ministra Adamczyka i programu “Mieszkanie plus”. Lider PiS stwierdził, że minister ma czas do listopada, aby zrealizować program. To w listopadzie ma nastąpić całościowa ocena rządu. Kaczyński, z mównicy, odniósł się również do ministra zdrowia czy Witolda Waszczykowskiego.

Kaczyński wypowiedział się pozytywnie o unijnych środkach. Odniósł się także do polskich rolników – prezes PiS ocenił, że rolnicy dobrze wykorzystują dotacje. Więcej uwagi poświęcił również kontrowersyjnej ustawie dotyczącej “ochrony polskiej ziemi”: Dokonaliśmy także innego zabiegu. Zabezpieczyliśmy własność polskiej ziemi. Przypomnijmy, że 30 kwietnia 2016 roku weszła w życie ustawa wstrzymująca sprzedaż państwowych gruntów rolnych na 5 lat oraz wprowadzająca nowe zasady handlu ziemią prywatną. Od tego momentu ziemię rolną może kupić tylko rolnik indywidualny, a prawo pierwokupu otrzymała Agencja Nieruchomości Rolnej. Mimo nagany, którą otrzymało kilka ministrów, prezes Kaczyński nie zwrócił większej uwagi na minusy rządu Prawa i Sprawiedliwości, niewykluczone więc, że konwencja będzie podkładką do ewentualnych zmian w rządzie.

PiS tak zaplanował całość kongresu, aby partie wchodzące w skład koalicji siły przedstawiły swoje polityczne plany na kolejne dwa lata rządów. Głównymi hasłami wszystkich przemówień był zrównoważony rozwój i wyrównywanie szans.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY