Włochy mają dość! Chcą zamknąć porty i konfiskować łodzie organizacji pozarządowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons/ Ggia

Włochy znajdują się aktualnie pod największą presją w związku z napływem migrantów. Teraz mówią dość. Rzym poinformował Unię o swoich zamiarach zamknięcia portów na nielegalnych imigrantów oraz zaprzestania organizowania akcji ratunkowych na Morzu Śródziemnym. Ponadto, rząd wychodzi z zamiarem konfiskaty łodzi przewożących imigrantów, nawet należących do międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Już prawie 80 tysięcy imigrantów przybyło do Włoch w samym 2017 roku, z czego 15 tysięcy uratowano na Morzu Śródziemnym.

Teraz Włochom kończy się cierpliwość i- jak twierdzi rząd – pieniądze. Stąd Rzym przedstawił Unii swój plan. To zamknięcie portów i nie wpuszczanie imigrantów przybyłych na łodziach do Italii. MSZ twierdzi, że niesprawiedliwym jest kierowanie wszystkich imigrantów przez pozarządowe organizacje pomagające przybyszom z Afryki i Bliskiego Wschodu właśnie do Włoch.

Tę opinię podzielają politycy w Brukseli. W wywiadzie dla “Corriere della Sera” komisarz UE ds. migracji i spraw wewnętrznych Dimitris Awramopoulos oświadczył: “W pełni rozumiem zaniepokojenie Włoch. Obecna sytuacja nie jest dłużej do utrzymania”.

Według komisarza rozwiązaniem byłaby relokacja imigrantów do innych krajów członkowskich Unii Europejskiej w tym między innmi Polski.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY