Do 2030 roku Polska ma być krajem imigrantów! Nowe ustalenia samorządów w sprawie przyjęcia uchodźców!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. kamilbazelak.pl

Samorządowcy zrzeszeni w Unii Metropolii Polskich podpisali w Gdańsku deklaracje w zakresie współpracy na obszarze migracji. Jest to kolejna odsłona batalii samorządowców związanych z opozycją z rządem, którego stanowisko jest jasne- żadnych uchodźców Polska nie przyjmie.

Podczas trwającej w Gdańsku konferencji „Miasta Integrujące. Integracja=Bezpieczeństwo” podpisano dzisiaj dwie deklaracje dotyczące działań w obszarze migracji i integracji a także stworzenia stałej i cyklicznej sieci współdziałania Miasta Integrujące

– Miasta zrzeszone w Unii Metropolii Polskich, czyli 12 największych miast, podpisały deklarację w której zobowiązują się w swoich miastach krzewić idee otwartości i integracji nowych i dotychczasowych mieszkańców. Musimy pamiętać, że nasze miasta także przecież wyrosły z procesów migracyjnych – mówi Paweł Adamowicz prezydent Gdańska.

Adamowicz zauważył też, że według badań do 2030 roku Polska ma przestać być krajem z ujemnym saldem migracji. Dlatego uważa, że już teraz należy wdrożyć procedury, które ułatwią nam przejście na bycie krajem przyjmującym imigrantów.

– Przygotowujemy zmianę strategii rozwoju województwa pomorskiego w części społecznej. Zmiany dotyczyć będą właśnie problematyki imigrantów. Chcemy włączyć się w te procesy, chcemy być regionem otwartym – dodaje Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego.

Deklarację na rzecz integracji imigrantów podpisali Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Jan Kleinszmidt, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Janina Kwiecień Starosta Kartuz, Sylwia Biankowska Zastępca Burmistrza Kartuz, Andrzej Hrycana przewodniczący Rady Powiatu Bytowskiego, Jacek Czapiewski Zastępca Burmistrza Bytowa, Piotr Wittbrodt Zastępca Burmistrza Rumii oraz Jacek Karnowski prezydent Sopotu i Paweł Adamowicz prezydent Gdańska.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY