T.Love straszy ONR pozwaniem na drogę sądową

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ ONR

28 czerwca profil publiczny znanego polskiego zespołu T.Love opublikował na Facebooku wpis w którym straszy działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego wyciągnięciem skutków prawnych z rzekomego użycia fragmentu piosenki Muńka Staszczyka na propagandowej wlepce.

Oświadczam oficjalnie, iż zespół T.love nigdy nie miał i nie będzie miał nic wspólnego z faszyzującymi poglądami ugrupowania ONR! Wykorzystanie fragmentu mojego tekstu na propagandówce tej organizacji jest absolutnie nielegalne i grozi skutkami prawnymi, które wkrótce poczynimy w celu wyjaśnienia tego mega niesmacznego incydentu. W imieniu T.love, Muniek Staszczyk.

Wspomniany fragment tekstu brzmi: Najtrudniejsze zawsze jest powiedzieć “nie”, gdy mówią “tak”.

Tekst użyty na propagandowej wlepce w myśl ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 roku nie jest oryginalny ani wystarczająco indywidualny, aby twierdzić, że został on wykorzystany z tekstu piosenki Muńka Staszczyka.

Dodatkowo, w oświadczeniu Muńka Staszczyka znajdują się informacje osądzające działaczy ONR o propagowanie faszyzujących poglądów. Tymczasem deklaracja ideowa Obozu Narodowo-Radykalnego w punkcie drugim stanowi:

Naród, rozumiany jako trwała, organiczna wspólnota kulturowa pokoleń przeszłych, obecnych i przyszłych, stanowi dla nas najwyższą wartość doczesną. Członkiem Narodu polskiego jest każdy, kto poczuwa się do bycia Polakiem, odczuwa przywiązanie do polskiej tradycji i historii oraz jest uznawany przez wspólnotę narodową za rodaka. Potępiając rasizm biologiczny, postulujemy zachowanie stanu homogeniczności etnicznej, który sprzyja utrzymaniu pokoju społecznego i stabilności państwa.

Należy również przytoczyć słowa Jana Mosdorfa, jednego z założycieli przedwojennego Obozu Narodowo-Radykalnego:

Nie jesteśmy faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY