Opozycja nie dostała zaproszenia od Trumpa na jego wystąpienie w Polsce!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Posłowie opozycji są zbulwersowani, ponieważ nie dostali zaproszenia na wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa na wiecu na placu Krasińskich. MSZ wyjaśnia, że zaproszenia te wystosowuje ambasada USA, która jest organizatorem wystąpienia.

– Jest to wydarzenie organizowane na życzenie Prezydenta Donalda Trumpa i jego gospodarzem jest strona amerykańska. Organizatorem wystąpienia Prezydenta USA na Placu Krasińskich w Warszawie jest Ambasada USA. Zatem to Ambasada USA tworzy listy zapraszanych gości, a także zajmuje się wysyłaniem zaproszeń i zbieraniem potwierdzeń udziału” – wyjaśnił resort spraw zagranicznych.

Tymczasem opozycja uważa, że brak zaproszenia jest winą rządu. Sławomir Neumann z PO uważa, że fakt ten jest rzeczą bulwersująca.

– Jest organizowane spotkanie z prezydentem Trumpem na placu Krasińskich, jak zaplanował pan prezydent Duda. Kancelaria Prezydenta jest organizatorem tego przedsięwzięcia. Posłowie PiS, słyszymy, dostali kilkadziesiąt zaproszeń na osobę, żeby przywieźć swoich zwolenników na to spotkanie, żeby prezydenta Trumpa godnie przywitać. Natomiast opozycja nie była zaproszona – powiedział Neumann w TVN24.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY