Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji bezlitosna. Pierwsze kary dla Hanny Gronkiewicz-Waltz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Hanna Gronkiewicz-Waltz

/ fot. wikipedia commons

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji nałożyła na prezydent stolicy, Hannę Gronkiewicz-Waltz łączną karę 6 tys. złotych grzywny. Sankcja związana jest z niestawieniem się przed na komisją na rozprawach dotyczących dwóch nieruchomości zlokalizowanych przy ul. Twardej.


Komisja, której przewodniczy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, nałożyła na Hannę Gronkiewicz-Walt dwie kary grzywny po 3 tysiące złotych. Za ukaraniem prezydent Warszawy było pięciu członków komisji z PiS (Patryk Jaki, Łukasz Kondratko, Jan Mosiński, Paweł Lisiecki i Sebastian Kaleta). Karze sprzeciwił się Robert Kropiwnicki, poseł PO, zaś reprezentanci Kukiz’15 (Adam Zieliński), Nowoczesnej (Paweł Rabiej) oraz PSL (Bartłomiej Opaliński) wstrzymali się od głosu.

O ukaranie Gronkiewicz-Waltz wnioskował przewodniczący komisji, wspomniany Patryk Jaki. Polityk podkreślił, że prezydent stolicy otrzymała wezwanie do osobistego stawienia się przed komisją podczas rozprawy dotyczącej nieruchomości przy ul. Twardej 8 i 10 i nie zrobiła tego. Decyzja mogła być więc tylko jedna.

Do kary odniosła się sama zainteresowania, która zapowiedziała odwołanie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY