Już ponad 1000 interwencji Straży Pożarnej związanych z nawałnicami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Pixabay.com

W piątek Straż Pożarna odnotowała już ponad tysiąc interwencji wynikających z nawałnic jakie przechodzą nad Polską. Zerwane dachy, wyrwane z korzeniami drzewa, pozalewane budynki to tylko niektóre z ze skutków anomalii pogodowych.

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej  poinformował, że 991 interwencji dotyczyło zerwanych lub zniszczonych dachów i połamanych drzew, w tym w woj. mazowieckim – 411, woj. lubelskim – 135 i woj. podlaskim – 134. Dodatkowo 158 interwencji dotyczyło wypompowania wody z zalanych budynków i ulic, w tym 89 razy w woj. mazowieckim, 22 woj. zachodnio-pomorskim i 21 razy w woj. kujawsko-pomorskim.

W piątek ranny niegroźnie został jeden strażak w Grodzisku Mazowieckim, podczas usuwania powalonego drzewa. W sumie od czwartku w wyniku nawałnic poszkodowanych jest siedem osób, w tym trzech strażaków.

Według danych podawanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa bez prądu pozostaje nadal 112 tysięcy rodzin, najwięcej w woj. mazowieckim – 74 tysiące.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu dla woj. lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, które obowiązują do godziny 18 w piątek oraz ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru dla woj. lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego obowiązujące do godziny 16 w piątek.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY