Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa w Ełku dla Algierczyka! Nie odpowie za morderstwo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Algierczyka – właściciela lokalu w Ełku, w pobliżu którego w noc sylwestrową doszło do zabójstwa 21-letniego mężczyzny. Oskarżony odpowie za udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. O akcie oskarżenia poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy suwalskiej prokuratury Ryszard Tomkiewicz. W śledztwie Algierczyk przyznał się i chce dobrowolnie poddać karze. Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Ełku.

Jak poinformował Tomkiewicz, prokuratura złożyła do sądu wniosek o skazanie Algierczyka bez przeprowadzania procesu. Rzecznik suwalskiego sądu nie chciał powiedzieć jakiej kary domaga się dla oskarżonego. “Chodzi o karę więzienia w zawieszeniu” – dodał Tomkiewicz.

Początkowo właściciel ełckiego baru z kebabem podejrzany był – wraz z pracującym w lokalu Tunezyjczykiem – o współudział w zabójstwie 21-latka. Ostatecznie przed miesiącem, po zebraniu różnych dowodów, w tym po przeprowadzeniu wizji lokalnych, prokuratura zmieniła zarzut na udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

Suwalska prokuratura wciąż prowadzi główny wątek śledztwa, w którym podejrzanym o zabójstwo jest obywatel Tunezji.

Dotyczy ono wydarzeń z nocy sylwestrowej w pobliżu jednego z barów z kebabem w Ełku. Awantura przed tym lokalem zaczęła się po tym, jak wybiegł z niego młody mężczyzna, zabierając stamtąd dwie butelki napojów.

W pościg za 21-letnim Danielem ruszyły dwie osoby z baru: pracujący tam jako kucharz Tunezyjczyk oraz właściciel pochodzenia algierskiego. Gdy dogonili mężczyznę, doszło do szarpaniny.

Początkowo prokuratura przyjmowała, że Tunezyjczyk zadał 21-latkowi ciosy nożem, które okazały się śmiertelne, Algierczyk zaś szarpał się z nim i go przytrzymywał. Obu postawiła zarzut współudziału w zabójstwie, obaj trafili do aresztu.

Po śmierci 21-latka w Ełku wybuchły zamieszki, doszło do zatrzymań, w sumie ponad 30 osób podejrzanych m.in. o rzucanie w policyjne radiowozy i funkcjonariuszy oraz bar (obecnie już zamknięty) kamieniami, petardami i butelkami, ustalono też domniemanego sprawcę podpalenia mieszkania cudzoziemca zatrudnionego w barze z kebabem. Wszyscy staną przed sądem; większość chce dobrowolnie poddać się karze. (PAP)

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY