Wielka Brytania karze za publiczne czytanie Biblii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia

Mike Overd i Michael Stockwell zostali skazani na karę grzywny w wysokości 2016 funtów za obrazę uczuć religijnych muzułmanów, za publiczne czytanie Biblii.

Grzywna została przyznana za naruszenie porządku publicznego w związku z akcją ewangelizacyjną, w trakcie której czytano Pismo Święte. Wydarzenie miało miejsce w Bristolu, gdzie dookoła przebywali wyznawcy islamu. Kaznodziejowie cytowali zarówno Biblię, jak i Koran, a ich głównym celem było wykazanie sprzeczności pomiędzy pismami.

Mike Overd i Michael Stockwell zostali uznani przez brytyjskich sędziów za przestępców. Wymiar sprawiedliwości skazał ich na podstawie przepisów nt. niebezpiecznych ekstremistów. Prokuratura uznała, że cytowanie Biblii jest łamaniem prawa ponieważ zostało to źle odebrane przez muzułmanów i homoseksualistów, znajdujących się przy centrum handlowym w Bristolu.

Media opublikowały film, na którym widać akcję kaznodziejów. Słuchaczami byli w dużej części imigranci, którzy agresywnie odnosili się do czytających Biblię.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY