Instytut Ekspertyz Sądowych potwierdza: wszystkie dokumenty na temat TW Bolka są autentyczne!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons

To już koniec o rzekomym fałszerstwie dokumentów SB na temat Wałęsy. Instytut Ekspertyz Sądowych potwierdził, że 53 dokumenty na temat TW “Bolka” są autentyczne. Instytut Pamięci Narodowej zdecydował więc o umorzeniu śledztwa w sprawie podrobienia dokumentów przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa PRL.

IPN o umorzeniu poinformował na swojej stronie. Postępowanie zostało umorzone, ponieważ IES potwierdził autentyczność dokumentów.

– W toku śledztwa ustalono bowiem, że 53 dokumenty, w tym zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, pokwitowania odbioru pieniędzy i doniesienia agenturalne, znajdujące się w teczce personalnej i teczce pracy tajnego współpracownika o pseudonimie “Bolek”, są autentyczne” – napisał IPN

Ponieważ w kwietniu 2016 roku Lech Wałęsa podważył autentyczność dokumentów, IPN zlecił IES-owi sporządzenie ekspertyzy, która wyjaśni czy dokumenty były prawdziwe.

Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie poprowadził te badania. Od maja 2016 roku analizie została poddana teczka personalna oraz teczka pracy TW “Bolek”. Wśród dokumentów, które zostały znalezione w słynnej szafie gen. Kiszczaka, jest m.in. odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy popisane “Lech Wałęsa ps. Bolek”.

Za autentyczne Instytut Sehna uznał zobowiązanie do współpracy, pokwitowania odbioru pieniędzy oraz znaczną część donosów.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY