Akcja trwa! Stań w obronie ks. prof. Tadeusza Guza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. NaszDziennik

Trwa akcja zbiórki podpisów pod petycją skierowaną do rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ws. zaatakowanego przez “Gazetę Wyborczą” ks. prof. Tadeusza Guza.

Ks. prof. został zaatakowany przez demoliberalne media po wygłoszeniu prelekcji naukowej pt. “Filozoficzna analiza ideologicznych podstaw animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew”. Wykład odbył się 13 maja br. w Toruniu. Ksiądz Tadeusz Guz w trakcie wykładu analizował różnorakie nurty ekologii, które bardzo często nie mają nic wspólnego z troską o przyrodę i człowieka.

Po wykładzie “Gazeta Wyborcza” zmanipulowała wypowiedź księdza Guza i stosując domorosłą filozofię przypisała mu wypowiedzenie stwierdzeń, których nigdy nie powiedział. Według interpretacji Wyborczej ks. profesor określił ekologię “odmianą zielonego nazizmu”. W ten sposób profesor stał się celem ataku różnego rodzaju lewicowych aktywistów.

Niestety, głos w tej sprawie zabrał także Katolicki Uniwersytet Lubelski. Rzecznik rektora KUL powiedział, że ks. Tadeusz Guz będzie: zobowiązany do przeproszenia osób, które poczuły się urażone jego wypowiedziami. KUL zabrał głos przed złożeniem jakichkolwiek wyjaśnień dotyczących tej sprawy, przez księdza.

Na stronie protestuj.pl zamieszczono protest, który został skierowany do Jego Magnificencji Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego oraz rzecznika prasowego KUL Pani dr Lidii K. Jaskuły. Można w nim przeczytać: Nagonka na księdza profesora wywołana przez „Gazetę Wyborczą” ma charakter stricte ideologiczny, a kłamstwa i manipulacje służą temu, aby zamknąć usta wszystkim tym, którzy swoje poglądy formułują w oparciu o tradycyjną naukę Kościoła katolickiego (…) Za skandal uważam fakt, że tego rodzaju nagonce nie potrafi się przeciwstawić Rektor uczelni, która w nazwie nosi słowo „katolicki”, na dodatek próbując wymusić na księdzu Guzie publiczne przeprosiny.

Protest podpisało już ponad 13 tysięcy internautów, a akcja cały czas trwa. Zachęcamy do wyrażenia solidarności z księdzem profesorem Tadeuszem Guzem, który został bezpodstawnie zaatakowany nie tylko przez “Gazetę Wyborczą” i jej czytelników, ale także Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY