Już dzisiaj do Gdańska przypłynie największy kontenerowiec na świecie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

OOCL Hong Kong – największy kontenerowiec na świecie, już dzisiaj zawita do portu w Gdańsku. Statek jest w stanie zabrać na pokład aż 21 tys. kontenerów. Wizyta w Gdańsku ma być początkiem regularnych odwiedzin naszego portu, ponieważ statek będzie kursował po trasie Azja – Europa.

Właściciele statku informują, że jednostka będzie odbywała regularne trasy pomiędzy Azją i Europą. Obecna podróż kontenerowca będzie trwać ponad 2,5 miesiąca, a w tym czasie odwiedzi wiele portów. M.in.: Szanghaj, Ningbo, Yantian, Singapur, Rotterdam, Gdańsk i Wilhelmshaven. Co wpłynęło, że wśród tych nich znalazł się również port z naszego kraju?

Okazuje się, że terminal w Gdańsku jako jedyny nad Morzem Bałtyckim dysponuje infrastrukturą, która potrafi sprostać wymaganiom tak wielkiej jednostki. Port jest w stanie zapewnić odpowiednie warunki hydrologiczne, które umożliwiają zanurzenie kontenerowca.

To co przyciąga wzrok, to rozmiary kontenerowca, które robią niesamowite wrażenie. OOCL Hong Kong ma niemal 400 m długości i prawie 60 m szerokości. Na swój pokład jest w stanie zabrać 21 tys. kontenerów o masie łącznej 197,5 tys. DWT.

OOCL Hong Kong miał odwiedzić gdański terminal już wczoraj wieczorem, jednak z uwagi na opóźnienie termin przesunięto na środę. Według informacji DTC Gdańsk SA kontenerowiec ma przybyć około godziny 14.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY