Facebook tylko dla wybranych. Administratorzy zamykają usta narodowcom

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Media Narodowe na Facebooku

Trwa nagonka administratorów największego portalu społecznościowego na świecie jakim jest Facebook na profile o charakterze narodowym i patriotycznym.

W niespełna tydzień z facebookowej społeczności skutecznie znikają kolejne profile broniące wartości katolickich oraz narodowych. Większość treści zamieszczanych na wspomnianych profilach docierają do setek tysięcy odbiorców i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Do usuniętych profilów należą między innymi Media Narodowe oraz Kierunki.info. Facebook odwołując się do wolności wypowiedzi i poszanowania wszystkich użytkowników, tym samym zamyka usta społeczności która walczy o prawdę i zmierza się twarzą w twarz z fałszywymi stereotypami padającymi w jej kierunku. Warto przytoczyć sztandarowy tekst znajdujący się na oficjalnej stronie Facebooka, który równocześnie świadczy o obłudzie grona współtworzącego największy portal społecznościowy świata:

Facebook jest miejscem, w którym ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami i starają się budować świadomość społeczną w sprawach, które są dla nich ważne. Oznacza to, że możesz się zetknąć z opiniami, które różnią się od Twoich. Jesteśmy przekonani, że może to zapoczątkować ważne rozmowy na trudne tematy. Chcemy zrównoważyć potrzeby, względy bezpieczeństwa i zainteresowania bardzo różnorodnej społeczności, może się więc zdarzyć, że usuniemy niektóre wrażliwe treści lub ograniczymy grono ich odbiorców.

Twórcy usuniętych profilów w żaden sposób nie naruszają standardów do jakich odwołuje się Facebook. Co więcej, administratorzy nie podają dokładnych informacji które przyczyniły się do ich usunięcia. Do grona zlikwidowanych społeczności należą również te, które odwołują się wyłącznie do wartości katolickich, więc nie powinny być obiektem wykluczenia. Świadczy to o braku respektowania zasady wolności religijnej, lub wybiórczego jej traktowania ze strony administracji Facebooka.
Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości, Robert Bąkiewicz komentuje:
W momencie gdy chcemy tworzyć alternatywne medium będące opozycją do Facebooka, wykorzystując przy tym dostępne dla każdego środki masowego przekazu, spotykamy się z cenzurą. Stworzyliśmy niezależne media, lecz w momencie wzrostu zainteresowania ze strony odbiorców próbuje się zamknąć nam usta. Żadna zagraniczna korporacja nie będzie dyktować warunków o treści jaką chcemy przekazać naszym Rodakom. Profil Obozu Narodowo-Radykalnego do tej pory nie wrócił do społeczności Facebooka, a szykanowane są następne, odwołujące się do tradycyjnych i narodowych wartości. Będziemy bronić prawdy i nie poddamy się nagonce z ramienia jakiejkolwiek wrogiej nam instytucji. Wykorzystamy wszystkie dostępne środki aby usunięte profile zostały przywrócone.
Warto również wspomnieć, że nie tylko profile, ale również konta zwykłych użytkowników Facebooka stały się obiektem do wykluczenia społecznego. Administratorzy którzy przyczynili się do likwidacji kont standardowo nie podali szczegółowych przyczyn które przyczyniły się do tak rażących kroków. Facebook tylko dla wybranych?
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY