Ataki hakerskie. Trwa zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

O godzinie 11:00 rozpoczęło się zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po zebraniu przewidywana jest konferencja prasowa z udziałem Pani Premier Beaty Szydło oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. 

Zebranie zostało zwołane w związku z atakami hakerskimi które miały miejsce w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii, Holandii oraz na Ukrainie. Pojawiły się informacje, że również nasi Rodacy padli ofiarą hakerów.

Minister Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych twierdzi, że do tej pory nie udało się ustalić kto stoi za atakami hakerskimi:

Wygląda na to, że mamy do czynienia z falą nowych tego typu ataków. Nie można w żaden sposób na razie skomentować tego kto za tym stoi i czy mamy do czynienia z elementem wojny hybrydowej  czy też z grupami hakerów. Niemniej jednak trzeba powiedzieć, że w Europie, ale chyba na świecie problem jest i musimy wszyscy się do tego przygotować lepiej, niż jesteśmy przygotowani dotychczas. Pomimo tego, że polskie firmy nie są przygotowane w sposób zły, bo w wielu miejscach atak został odparty

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY