Reprywatyzacja – była urzędniczka ukarana za odmowę zeznań

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Już na pierwszym posiedzeniu komisja weryfikacyjna ws. reprywatyzacji nieruchomości postanowiła ukarać byłą urzędniczkę, która odmówiła zeznań.

Komisja, której przewodniczy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, została powołana by wyjaśnić nieprawidłowości w procesie reprywatyzacji. Sprawa szczególnie związana jest ze stolicą.

Na pierwszym posiedzeniu komisji przesłuchiwano byłą naczelnik wydziału spraw dekretowych Biura Gospodarki Nieruchomościami miasta stołecznego Warszawa – Gertrudę Jakubczyk-Furman. Była urzędniczka wniosła o zmianę swego statusu ze świadka na stronę w postępowaniu administracyjnym. Jej pełnomocnik argumentował, że przeciw Jakubczyk-Furman toczy się już postępowanie karne przed instancją sądową.Celem zmiany była chęć uchylenia się od zeznań. Jednak komisja większością głosów odrzuciła wniosek.

Była naczelnik wystosowała oświadczenie, w którym odmówiła składania zeznań w całości. Możliwość taką, w przypadku postępowania administracyjnego, zakwestionowali eksperci prawni komisji. Przewodniczący Jaki skorzystał też z ich informacji, o możliwości obłożenia grzywną osoby odmawiającej zeznań. Jakubczyk-Furman zapłaci grzywnę o wysokości 3 tys. złotych. Decyzję taką poparło pięciu członków komisji, trzech było przeciwnych zaś jeden wstrzymał się od głosu.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY