Odpowiedź Adama Bodnara na zarzuty. Nie wycofuje się ze swoich słów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rzecznik Praw Obywatelskich udzielił odpowiedzi na płynące z różnych źródeł zarzuty o antypolskie nastawienie. Po jego wypowiedzi w programie TVP “Minęła 20”, która dotyczył domniemanego udziału narodu polskiego w holokauście, został wystosowany list otwarty, petycja o dymisję i wniosek do prokuratury o popełnienie przestępstwa, złożony przez Obóz Narodowo-Radykalny.

Bodnar w wywiadzie udzielonym “Rzeczpospolitej” twierdzi, że należy umiejętnie patrzeć na sprawę, zachowując odpowiednie proporcje. Podtrzymuje, że AK wykonywało wyroki na osobach ujawniających kryjówki Żydów oraz że nie możemy zapominać o postawach polskich jednostek, które brały udział w holokauście. Jednak podkreślił, że za holokaust odpowiadają nazistowskie Niemcy.

RPO nie zamierza podawać się do dymisji. Uważa, że pomaga i nie pyta o poglądy, jednak wielu zarzuca mu, że jest lewackim rzecznikiem. Jego zdaniem na każdym kroku troszczy się o bezstronność i najważniejsi są dla niego obywatele, których, jeśli będzie taka potrzeba, popełni błąd i użyje niewłaściwego słowa, będzie przepraszał.

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY