Eksplozja samochodu w Kijowie. Nie żyje oficer ukraińskiego wywiadu. Jest nagranie z monitoringu [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YouTube

W Kijowie doszło do eksplozji samochodu osobowego. Pojazdem jechał 39-letni oficer Głównego Zarządu Wywiadu Sił Zbrojnych Ukrainy. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło w jednej z dzielnic Kijowa. Media informują, że ofiarą jest pułkownik Maksym Szapował. Mężczyzna stał na czele jednej z jednostek wywiadu wojskowego. Na chwilę obecną nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną eksplozji.

Prokuratura kwalifikuje zdarzenie jako zamach terrorystyczny i z tego paragrafu prowadzone jest śledztwo. W wyniku wybuchu pojazdu, obrażenia odniosły również dwie postronne osoby, które zostały ranne odłamkami.

Maksym Szapował kierował oddziałem, który aktywnie uczestniczył w obronie Ukrainy przed rosyjską agresją i w działaniach bojowych w Donbasie, w tym także na tymczasowo okupowanych terytoriach. Nie ma żadnych wątpliwości, że zginął w wyniku ataku terrorystycznego, dokonanego przez rosyjskie służby specjalne – napisał na Facebooku Jurij Butusow, redaktor naczelny ukraińskiego portalu Cenzor.net.

To nie pierwszy tego typu przypadek na Ukrainie. Wcześniej w podobnych okolicznościach zginął dziennikarz Paweł Szeremet oraz pułkownik SBU Ołeksandr Charaberiusz. Obydwaj stracili życie w wyniku eksplozji ich pojazdów.

W sieci pojawiło się nagranie z monitoringu, na którym widać moment eksplozji.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY