Stalin i Putin najwybitniejszymi postaciami w historii? W rosyjskim sondażu znalazły się również trzy postacie z zagranicy!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Już po raz kolejny Rosjanie w specjalnym sondażu wskazali, że Józef Stalin to najwybitniejsza postać w historii. Wskazało na niego 38 procent badanych. Stalin zdobył 4 punkty procentowe mniej niż w analogicznym zestawieniu z 2012 roku. 

Sondaż został przeprowadzony przez niezależne centrum badań Levada. Rosjanie byli pytani w nim, kto, według nich, jest najwybitniejszą postacią w historii.

 

Józef Stalin wygrał zestawienie, a na drugim miejscu znalazły się ex aeqo dwie osoby. Jedna z nich to obecny przywódca Rosji, Władimir Putin. Druga to jeden z najsłynniejszych poetów w rosyjskiej historii, Aleksander Puszkin. Oprócz nich w zestawieniu znalazło się miejsce m.in. dla Włodzimierza Lenina (4 miejsce), cara Piotra I Wielkiego (5 miejsce) czy Michała Gorbaczowa, który zamyka listę dwudziestu nazwisk. Na liście jest też np. Lew Tołstoj (7 miejsce) oraz Dmitrij Mendelejew (13 miejsce).

 

Tym razem w zestawieniu znalazły się trzy osoby spoza Rosji. Są to Napoleon Bonaparte, Albert Einstein oraz Isaac Newton.

 

Źr.: Washington Post

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY