Schulz krytykuje politykę Angeli Merkel wobec Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

Kandydat na kanclerza Niemiec Martin Schulz skrytykował Angelę Merkel za bierność wobec Polski i Węgier.

Podczas zjazdu Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Martin Schulz powiedział: Europa ma nowe problemy. Są w niej rządy, które kwestionują tolerancję i otwartość na świat – na przykład rząd w Budapeszcie, rząd Viktora Orbana, twórcy pojęcia “nieliberalna demokracja”, cokolwiek miałoby to oznaczać. Albo rząd w Warszawie, którego pierwszą czynnością urzędową było zakwestionowanie niezależności Trybunału Konstytucyjnego i atak na wolność mediów.

Martin Schulz to kandydat SPD na kanclerza Niemiec. W swoim przemówieniu zaznaczył, że od lat jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a także jako szef SPD, wielokrotnie zwracał uwagę na bierność Angeli Merkel wobec zachowania Polski ws. imigrantów.

Schulz oskarża nie tylko Polskę o “zamach na demokrację”, ale również i Węgry. Główne zarzuty stawia jednak Merkel, która według niego jest jest aktywna tylko, gdy chodzi o sprawy ekonomiczne. Zarzucił jej także to, że od 2009 r. stosuje taktykę “asymetrycznej demokracji”. Stwierdził: W przeciwieństwie do Merkel i Horsta Seehofera mówimy o tym w prostych niemieckich słowach. W swoich wypowiedziach odniósł się także do prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który w jednym z wywiadów powiedział, że Unia Europejska nie jest supermarketem. Według niego kraje, które korzystają z dopłat powinny przyjąć imigrantów.

To nie pierwszy raz, gdy Martin Schulz w swoich wypowiedziach atakuje Polskę. Według niego Polska jest krajem rozłamowym w Unii Europejskiej i charakteryzuje się brakiem solidarności w obliczu kryzysu migracyjnego w Europie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY