Popłoch na lewicy. Magdalena Środa przerażona wynikami sondażu dla nieprzychylnego PiS-owi portalu. „Porażające!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.youtube.com

Magdalena Środa, lewicowa profesor, skomentowała wyniki sondażu Ipsos dla antyrządowego portalu oko.press. Partia rządząca uzyskała w nim aż 41% poparcia. 

Według sondażu IPSOS dla OKO.press, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na aż 41 procent poparcia. To naprawdę fantastyczny wynik, który prawdopodobnie znów umożliwiłby PiS-owi samodzielne rządy. To również wynik wyższy niż poparcie, jakie partia rządząca otrzymała w ostatnich wyborach.

Wyniki sondażu skomentowała lewicowa profesor, Magdalena Środa. Jedna z czołowych polskich feministek była przerażona faktem, iż PiS oraz Kukiz’15, który uzyskał 12% poparcie, popiera tak duży odsetek społeczeństwa. Dzisiejsze sondaże dla OKO press – porażające! 41% dla PiS, 12% dla Kukiza. Właściwie rozumiem dlaczego komunizm w Polsce tak dobrze się trzymał: ludzie lubią autorytaryzm, lubią jak władza nimi zarządza byleby tylko gotówkę dawała – napisała.

W PRLu gotówki co prawda było mało, ale polityka socjalna: wczasy, żłobki, przedszkola, a zwłaszcza system przywilejów dla posłusznych – imponujący! Po co komu demokracja, po co trójpodział władzy? Wielu i z cenzurą nie było źle, bo po co komu wolność słowa? Na kolację się nie zje – dodała.

Środa porównała działa PiS do polityki uprawianej przez dawnego pierwszego sekretarza PZPR, Edwarda Gierka. W PRLu też nam mówiono na czym polega prawdziwy patriotyzm (zdjęcia Gierka w każdej klasie) i że wszelkie zło bierze się z knowań obcych. Życie było proste i poukładane jak cep. Po co komu Europa? – zapytała retorycznie.

Mamy swoich żołnierzy wyklętych i żadne inne ideały nie są nam potrzebne. Po co komu chrześcijaństwo? Mamy ojca Rydzyka. Poza tym Nasz kościół mówi jak jest i jak ma być a ma być po bożemu, z Kaczyńskim, Szydło i Szyszką w świetlaną przyszłość. Od tego kraju to się chyba i Bóg i rozum odwrócił… – zakończyła.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY