Diler celebrytów na ławie oskarżonych! Czy zeznania ujawnią znane nazwiska?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dolary, narkotyki.

/ fot. Wiedzoholik.pl

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ akt oskarżenia przeciwko Cezaremu P. zwanemu dilerem celebrytów. Został on oskarżony o handel kokainą na znaczną skalę.

Cezaremu P. prokuratura zarzuciła, że w latach 2009-2016 sprzedał co najmniej 237 osobom kokainę o wartości ponad 1 miliona złotych, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu (art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z art. 12 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego), przechowywał w dniu zatrzymania około 430 działek kokainy w celu sprzedaży (art. 56 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Oskarżono kilka osób

Oprócz Cezarego P. aktem oskarżenia objęto także jego żonę i córkę. Usłyszały one pięć zarzutów udzielenia pomocy oskarżonemu w handlu narkotykami (przestępstwa z art. 18 par. 3 kodeksu karnego w związku z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).
Zarzuty udzielania pomocy Cezaremu P. usłyszało także 10 innych osób, które przekazywały numer telefonu dilera znajomym. W ten sposób umożliwiały im nabycie narkotyków.

W sprawie tej oskarżono także Piotra S. – kolejnego dilera handlującego kokainą i metamfetaminą. Prokuratura zarzuciła mu posiadanie w czasie zatrzymania około 140 porcji kokainy (art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), jak również sprzedaż narkotyków za około 23,5 tysiąca złotych (art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Grozi do 15 lat więzienia

Oskarżony Cezary P. został zatrzymany 16 kwietnia 2016 roku w Warszawie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w ramach prowadzonej operacji specjalnej. Na wniosek prokuratury diler trafił do aresztu, gdzie przebywa do dziś. U oskarżonego zabezpieczono pieniądze w kwocie około 30 tysięcy złotych oraz samochód marki Mercedes.

Ze śledztwa wyłączono także materiały dotyczące 8 innych podejrzanych, którzy także udostępniali numer telefonu Cezarego P. ułatwiając mu handel narkotykami.

Za przestępstwa zarzucone Cezaremu P. grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY