Abp Jędraszewski: Wielka imigracja z Bliskiego Wschodu to manipulacja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Abp Marek Jędraszewski.

/ Źródło: hospicjumtischnera.org

Abp Marek Jędraszewski stwierdził, że za imigracją ludzi z Bliskiego Wschodu stoją wielcy tego świata, którzy manipulują opinią publiczną.

Metropolita krakowski na ostatnich przed wakacjami „Dialogach u św. Anny” nawiązał między innymi do tematu uchodźców. W wystąpieniu tłumaczył, że imigranci są pozbawiani rodzimej kultury, w związku z tym nie można wymagać, że będą zadowoleni żyjąc z dala od domu. Zauważył, że mimo często dobrej sytuacji materialnej, osoby te mogą mieć problemy z asymilacją i dostosowaniem się do reguł panujących w Europie.

Zauważył również, że wojny na Bliskim Wschodzie, a w konsekwencji problem z uchodźcami jest podsycany przez przywódców wielkich państw.

– To jest ogromna krzywda, która się dzieje wielu narodom, a nami próbuje się manipulować, odwołując się do samych emocji. Trudno nie reagować, widząc kobiety i dzieci zmierzające do europejskiego raju. Niestety, to są obrazki, które pokazuje się nam po to, żebyśmy nie myśleli racjonalnie nad tym, co się dzieje – zaznaczył.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY