Kampania przeciwko RPO Adamowi Bodnarowi – list otwarty i apel o dymisję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obóz koncentracyjny, druty kolczaste.

/ fot. pixabay.com

Na antenie TVP Info Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar powiedział, że naród polski brał udział w realizowaniu holokaustu. Jego słowa wywołały burzę w polskim społeczeństwie, które zorganizowało petycję o usunięcie Bodnara ze stanowiska. Ponadto pojawił się list otwarty Macieja Świrskiego, prezesa Reduty Dobrego Imienia.

Słowa Bodnara padły w odpowiedzi na pytanie dotyczące artykułu w niemieckim lewicowym dzienniku “Frankfurter Rundschau”. Dziennikarz komentował w nim wypowiedź polskiej premier Beaty Szydło, z której miało wynikać, że Polska chce przedstawiać holokaust jako czysto niemiecką zbrodnię. Bodnar stwierdził, że naród polski również w nim uczestniczył, o czym mają, według niego, świadczyć wyroki AK.

W odpowiedzi na te słowa Maciej Świrski, kiedyś szef Polskiej Agencji Prasowej, a obecnie prezes Reduty Dobrego Imienia (fundacji zajmującej się m.in. prostowaniem fałszywych informacji na temat historii Polski, szczególnie w trakcie II Wojny Światowej) wystosował list otwarty. Oskarża w nim Rzecznika o przyłączenie się do antypolskiej kampanii nienawiści, która w obliczu obecnej sytuacji politycznej sprzyja tym, którzy oskarżają Polskę o ksenofobię. Ponadto wzywa Bodnara do złożenia dymisji, gdyż “tylko to może częściowo przynajmniej i symbolicznie odwrócić negatywne skutki Pańskich słów”.

Na stronie citizengo.org pojawiła się petycja – apel o złożenie przez Bodnara dymisji ze stanowiska. Petycja jest dostępna pod TYM linkiem.

tvp.info/twitter.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY