Wielki sukces polskiej policji! Pod Rzeszowem zatrzymano poszukiwanego od wielu lat członka włoskiej mafii!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pod Rzeszowem zatrzymano poszukiwanego od wielu lat członka włoskiej mafii!

/ fot. policja.pl

„Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa przy ścisłej współpracy z włoską policją zatrzymali poszukiwanego od 6 lat obywatela Włoch. Antonio C. był członkiem organizacji przestępczej camorra z klanu „Contini”. W 2011 roku, przez neapolitański sąd, został skazany na ponad 10 lat więzienia. Przez kilka ostatnich lat mieszkał w jednej z podrzeszowskich miejscowości” – informuje oficjalna strona internetowa polskiej policji.

Camorra to neapolitańska organizacja przestępcza składająca się z kilkudziesięciu klanów podzielonych na grupy, w skład których wchodzi ponad 100 rodzin oraz około 5 tysięcy członków honorowych. Nie posiada hierarchicznej struktury, kierującej wszystkim, co odróżnia ją od sycylijskiej cosa nostry.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP Antonio C. został skazany w 2011 roku przez Sąd Apelacyjny w Neapolu na karę 10 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Wśród popełnionych przez niego przestępstw był m.in. handel narkotykami oraz udział w tworzeniu struktury mafijnej.

Polska policja informuje, że C. znajdował się na tzw. „top liście” poszukiwanych przez włoski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ukrywał się przed nim aż 6 lat. W tym celu stworzył, jak podaje policja, co najmniej dwie fałszywe tożsamości.

Przedstawiciele włoskich służb ustalili, że poszukiwany może ukrywać się w Polsce. W czerwcu przekazali tę Informację przekazali naszym funkcjonariuszom, a ci zadziałali bardzo szybko. CBŚP potrzebowało zaledwie kilku dni, by ustalić adres, pod którym ukrywa się gangster, a następnie złożyli mu nieoczekiwaną wizytę. Z uwagi na jego kryminalną przeszłość do zatrzymania zostali zaangażowani policjanci z zespołu realizacyjnego CBŚP. Dzięki ich profesjonalizmowi, po kilkudziesięciu sekundach od wejścia na posesję, włoski mafioso został obezwładniony. Antonio C. od około sześciu lat funkcjonował w Polsce jako przedstawiciel handlowy. Prowadził nowe życie jako przykładny członek rodziny – czytamy na stronie policja.pl.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY