Ujawniono tożsamość mężczyzny, który wjechał w tłum muzułmanów pod meczetem!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rodzina

/ fot. Wikipedia Commons/ Catherine Scott

Brytyjskie media podały informacje na temat tożsamości mężczyzny, który w nocy z 18 na 19 czerwca wjechał w tłum muzułmanów. Wychodzili oni z modlitwy w meczecie na Finsbury Park w Londynie. 

Do całego zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 czerwca. Mężczyzna rozpędzonym samochodem wjechał w tłum muzułmanów na Finsbury Park w Londynie. Wychodzili oni z modlitwy w meczecie. Wyznawcy islamu obecnie świętują ramadan, co jest szczególnym okresem w roku. W wyniku zamachu jedna osoba zginęła a osiem zostało rannych.

Według brytyjskich mediów, sprawcą całego zdarzenia był Darren Osborne. Mężczyzna ma 47 lat, jest ojcem czwórki dzieci i mieszkał w Cardiff. Prawdopodobnie działał sam, policja nie odnalazła żadnych powiązań z innymi osobami. Wcześniej nie był również znany służbom.

Całe wydarzenie zostało już potępione przez brytyjską premier Therese May. Powiedziała ona, że po raz kolejny ofiarami zamachu zostali niewinni ludzie. – Terroryzm i nienawiść mają wiele form. Po raz kolejny zamach wymierzony był w niewinnych ludzi. Tym razem byli to muzułmanie, świętujący swój święty miesiąc ramadan – mówiła.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY