„Przesiedlmy całe syryjskie wioski do Europy Wschodniej” – pomysł europosłanki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

„Przesiedlmy całe syryjskie wioski do Europy Wschodniej” – taki pomysł zaproponowała Ska Keller, która jest wiceprzewodniczącą frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim.

W rozmowie z dziennikiem „Neuen Osnarbruecker Zeitung” niemiecka europosłanka tłumaczyła, że problemy kryzysu migracyjnego powinien zostać jak najszybciej rozwiązany. Dodała również, że kraje, które odmówiły przyjęcia imigrantów naruszyły unijne prawo oraz założenie wspólnoty o wolności.

W trosce o przybyszów  z Bliskiego wschodu, którzy mogliby czuć się mało komfortowo w krajach takich jak Polska czy Czechy, eurodeputowana zaproponowała, że warto by przesiedlić całe syryjskie wioski. Dzięki temu integracja i asymilacja imigrantów byłaby łatwiejsza.

Zdaniem posłanki do Parlamentu Europejskiego jest to kompromisowe rozwiązane, z którego wszyscy będą zadowoleni. Jednocześnie w rozmowie z niemieckim dziennikiem polityk przyznała, że jest zwolenniczką utworzenia wspólnej unijnej polityki azylowej, której zasady obowiązywałyby wszystkie państwa członkowskie.

– Głównym problemem Unii Europejskiej jest obecnie brak solidarności między państwami członkowskimi. Potrzebujemy wspólnego systemu, dzięki któremu w przyszłości unikniemy problemów takich jak obecnie, kiedy to kraje należące do Grupy Wyszehradzkiej odmawiają solidarnego przyjęcie migrantów – podkreśliła.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY