Niezwykłe znalezisko koło Krosna! Znaleziono szczątki samolotu z II Wojny Światowej!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Most w Krośnie

/ fot. Wikipedia Commons

Do zaskakującego odkrycia doszło w miejscowości Świerzowa, niedaleko Krosna w województwie podkarpackim. Podczas kopania fundamentów, natknięto się na szczątki samolotu z II wojny światowej. – informuje RMF FM.

Jak informuje radio RMF FM, o sprawie poinformował sam właściciel działki, na której odkryto samolot. Jak przyznał, przy kopaniu fundamentów pod dom, na głębokości ok. 90 cm ukazały się szczątki samolotu. Wśród nich dało się wyróżnić część śmigła, skrzynię i resztki blach. Jak twierdzi mężczyzna, odkryte elementu należały do niemieckiego bombowca messerschmitt.

Po odkryciu elementów samolotu, podjęto decyzję o wstrzymaniu dalszych prac. Jak przyznał, obawiał się, że głębiej mogą znajdować się szczątki ludzkie lub pozostałości uzbrojenia, w tym materiały wybuchowe.

Właściciel działki poinformował o znalezisku policję. Funkcjonariusze z komendy w Krośnie potwierdzili, że odnalezione szczątki mogą rzeczywiście być częścią niemieckiego samolotu wojskowego z czasów II wojny światowej. Jak zapewnili, teren został zabezpieczony, a szczątki zostaną zbadane przez specjalistów.

To nie pierwszy taki przypadek w okolicach Krosna. Wcześniej w jednej z okolicznych wsi odkryto stosunkowo dobrze zachowany wrak samolotu z tego okresu. W samym Krośnie znajdowało się lotnisko, które podczas II wojny światowej było wykorzystywane przez okupujących teren Niemców. Luftwaffe korzystało również z dwóch innych pobliskich lotnisk w Moderówce i Łężanach.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY