Kontrowersyjny filmik na YouTube. Przewaga negatywnych reakcji [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
YouTube.

/ fot. pixabay.com

Serwis internetowy YouTube promuje film mający na celu wybielenie uchodźców zatytułowany “#MoreThanARefugee”. W ciągu kilku godzin “zdobył” ponad dwa razy więcej łapek w dół niż pozytywnych reakcji.

Po włączeniu serwisu przy logo pojawia się ikonka z portretem dwóch postaci – po kliknięciu zostajemy przekierowani do nagrania. W opisie czytamy, że Międzynarodowy Komitet Ratunkowy (International Rescue Committee – IRC) zaprosił do stworzenia nagrania siedmiu vlogerów, których zadaniem było pokazanie historii pojedynczych uchodźców. IRC jest międzynarodową organizacją zajmującą się udzielaniem długofalowej lub doraźnej pomocy imigrantom, poszkodowanym na skutek wojen, klęsk żywiołowych czy prześladowań.

Film przedstawia uchodźców z Ugandy, Palestyny i Iraku. Opowiadają o swoim życiu i sytuacji w ojczystym kraju. Bez wątpienia spot ma na celu oswojenie z tematem uchodźstwa oraz ocieplenie sytuacji w obliczu szerzących się zamachów, które nadal są nazywane “incydentami”. Na końcu pojawia się dymek odsyłający do zbiórki funduszy na wsparcie potrzebujących uchodźców. Jednak nie wszystko idzie tak, jak tego oczekiwali autorzy – filmik jest w sieci od zaledwie kilku godzin, ma ponad milion wyświetleń, 43 tysiące łapek w górę i aż 100 tysięcy w dół. Wynik zatrważający jak na kampanię wspieraną przez YouTube. Liczby zmieniają się z minuty na minutę, jednak różnica pozostaje na podobnym poziomie.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY