Radna Częstochowy pisze list otwarty ws. delegalizacji ONR

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jolanta Urbańska, radna Platformy Obywatelskiej, napisała list otwarty do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, która oddaliła wcześniej projekt delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego.

List otwarty miejskiej radnej wiąże się z wcześniejszym wnioskiem Platformy Obywatelskiej o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego. W styczniu tego roku, prokuratura umorzyła postępowanie. Śledczy uznali, że materiał dowodowy nie pozwala na skierowanie sprawy do sądu. ONR, na portalu społecznościowym Twitter, trafnie skomentował całą sytuację.

Jolanta Urbańska razem ze Stowarzyszeniem Demokratyczna RP uznała jednak, że nagłośni ponownie sprawę, poprzez napisanie otwartego listu. W liście można przeczytać: Domagamy się sprawiedliwej oceny profaszystowskich i skrajnie ksenofobicznych działań Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny (…) Oznacza to, że Stowarzyszenie ONR dopuszcza się rażącego i uporczywego naruszenia przepisów kodeksu karnego. Jak dotąd Prokuratura Rejonowa nie wydała żadnego oświadczenia, czy komentarza odnośnie skierowanego do nich listu. Sprawę będziemy monitorować na bieżąco.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY