Narodowcy na pikniku organizacji pozarządowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W niedzielę odbyło się XVI szczecińskie spotkanie organizacji pozarządowych. W tym roku, po raz pierwszy, można było na nim zobaczyć wszystkie organizacje narodowe z województwa zachodniopomorskiego.

Po raz pierwszy swoje stoisko zaprezentował Obóz Narodowo-Radykalny. Kolejny już raz można było zobaczyć Młodzież Wszechpolską i Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Spotkanie organizacji pozarządowych to jedno z ważniejszych wydarzeń organizacyjnych w Szczecinie, można w tym czasie przekonać do siebie wielu mieszkańców, czy też przeciwników idei narodowej.

https://twitter.com/mwzachpom/status/876371658172452868

Przez kilka godzin narodowcy prezentowali swoje organizacje rozmawiając z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego. Rozdawali przy tym ulotki i materiały promocyjne. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży. Lokalna społeczność chętnie podchodziła do działaczy i pytała o kontrowersyjne kwestie, czy też o szczegóły dołączenia do poszczególnych organizacji. Narodowcy przygotowali dla najmłodszych słodkie przekąski, a dla starszych książki Romana Dmowskiego czy Wojciecha Kwasieborskiego. Można było zapoznać się także z pismem Młodzieży Wszechpolskiej.

Pawilony cieszyły się także zainteresowaniem naszych przeciwników ideologicznych, co wiązało się z wieloma dyskusjami i próbami ich “nawrócenia”.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY