Muzułmanie wstrząśnięci po ataku w Londynie. Domagają się od władz miasta zwiększenia ochrony meczetów. „Atak motywowany islamofobią!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja, Londyn.

/ fot. youtube.com

Atak na muzułmanów wychodzących z jednego z londyńskich meczetów, wstrząsnął środowiskiem wyznawców islamu na Wyspach Brytyjskich. Harun Khan, sekretarz generalny Muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii wydał oświadczenie, w którym zaapelował do władz Londynu o zwiększenie ochrony meczetów.

Do ataku doszło po północy czasu lokalnego. Biała furgonetka wjechała w tłum muzułmanów wychodzących z meczetu w dzielnicy Finsbury Park w północnej części Londynu. Zginęła jedna osoba, co najmniej 10 zostało rannych.

Zatrzymano jednego mężczyzną. 48-latek zostanie poddany badaniom psychiatrycznym.

Atakiem oburzeni są lokalni muzułmanie. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał Harun Khan, sekretarz generalny Muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii. Zaapelował w nim do władz Londynu o zwiększenie ochrony meczetów. Dodaje również, że z uwagi na dobiegający końca ramadan, czyli święty miesiąc wyznawców islamu, ataki mogą się nasilić.

Khan podkreślił również, że według naocznych świadków atak, którego dopuścił się napastnik „był motywowany islamofobią”. Całe zdarzenie nazwał „atakiem terrorystycznym”.

 

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY