Scheuring-Wielgus była żoną skinheada z Zadrugi!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rafał Otoka-Frąckiewicz to dziennikarz i publicysta, były redaktor naczelny portalu kultura.org.pl oraz magazynu Uważam Rze Historia. Na liście tytułów prasowych, z którymi współpracował znajdują się: Newsweek, CHIP, Forbes, CKM, Tygodnik ABC, Uważam Rze, Uważam Rze Historia, Komputer Świat, oraz serwisy internetowe: kultura.pl, tvp.pl i empik.com. Autor licznych wywiadów prasowych podejmujących sprawy polityczne, społeczne, historyczne, gospodarcze i technologiczne. Obecnie związany jest z serwisem pitu-pitu.pl

To właśnie na profilu Pitu Pitu ukazał się wczoraj jego wpis, dotyczący młodości posłanki Nowoczesnej – Joanny Scheuring-Wielgus.:

SzPani @JoankaSW mam do Pani ogromną prośbę. W nawale informacji na Pani temat które zalewają moją skrzynkę znalazła się między innymi taka:
„Wielgus to była żoną Jacka Scheuringa, gitarzysty nazistowskiego zespołu Zadruga, swoją drogą bardzo porządny człowiek, i można ją zobaczyć w 2 minucie załączonego wideo z koncertu tej kapeli. Aśka biegała wtedy w glanach i flejersach”.
Jak udało mi się potwierdzić w kilku źródłach, faktycznie była Pani żoną owego skina, ale nie mam pewności, czy to Pani występuje w załączonym materiale filmowym. Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości, gdyż lubię dochowywać rzetelności w publikowanych informacjach, i tak jak w przypadku relacji z wesela mam papierowe oświadczenia świadków, tak tutaj niestety nie mam pewności co do jednoosobowego źródła.
Jako ciekawostkę dodam, że w Internecie ruszyła akcja Pani dawnych znajomych, którzy przetrzepują właśnie archiwa fotograficzne z lat Pani związku z Panem Jackiem. Nie wiem za bardzo jaki ma cel, ale nadmieniam o tym na wypadek gdyby Pani o ty nie wiedziała.
Z wyrazami
Rafał Otoka-Frąckiewicz

Najciekawszy jest jednak tekst piosenki Zadrugi, z koncertu na którym miała być Scheuring-Wielgus:

“Zachodni świat omamił was. Byliście kiedyś Polakami, byliście kiedyś rodakami, teraz jesteście volksdeutschami! Sprzedaliście się, sprzedaliście się, za czarny germański chleb, za czarny germański chleb!”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY