Starcia włoskiej policji z CasaPound [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Włoska organizacja CasaPound starła się z policją. Zdarzenie miało miejsce podczas protestu działaczy CPI i innych organizacji nacjonalistycznych, przed włoskim Senatem.

Protest miał miejsce w związku z wprowadzeniem nowego prawa, które przyzwala na nadanie włoskiego obywatelstwa osobom urodzonym na terytorium Italii. Nacjonaliści nie zgadzają się na taką interpretację przepisów. Kilkadziesiąt osób z CasaPound i innych organizacji nacjonalistycznych zgromadziło się przed włoskim Senatem, aby sprzeciwić się nowym rozporządzeniom. Policja interweniowała, kiedy próbowali się dostać tuż pod sam budynek. Służby porządkowe użyły m.in. armatek wodnych i pałek. Według lokalnych mediów zostało rannych kilka osób. CasaPound Italia opublikowała na swoim profilu film pokazujący całe zdarzenie.

https://twitter.com/CasaPoundItalia/status/875397507806883841

Nacjonaliści blokują ustawę z kilku powodów. Najważniejszym jest napływ imigrantów, a przez to uznanie dzieci urodzonych przez osiedleńców za włoskich obywateli. W ten sposób włoski paszport mogłoby zdobyć aż 800 tysięcy osób.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY