Firma Pesa realizuje wielki kontrakt z Niemcami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trwają testy pociągów spalinowych Link, zamówionych przez Deutsche Bahn Regio. To kolejny etap realizacji wielkiego zamówienia, które niemiecki przewoźnik dokonał u Pesy. W najbliższym czasie bydgoska firma może odnieść kolejny sukces na nowym rynku, bowiem jej pociągi są uznawane za faworyta przeprowadzanego przetargu przez Slovenske Železnice.

Testy odbywają się niedaleko Innsbrucka, Salzburga i Wiednia. Jest to kolejny etap realizacji wielkiego zamówienia Deutsche Bahn. Niemiecka firma kupiła od Pesy aż 420 pociągów spalinowych Link, za 1,2 mld euro.

Zgodnie z warunkami kontraktu, pierwsze dostawy przybędą do Niemiec w kwietniu 2018 roku. Obecnie, w ramach umowy, trwają testy maszyn mające na celu sprawdzenie ich zachowania na wąskich łukach oraz przy rozwijaniu dużych prędkości.

Mniej więcej w tym samym czasie słoweński przewoźnik krajowy ogłosił największy przetarg na pociągi w historii kolei pasażerskiej tego kraju. Slovenske Železnice świadczą swoje usługi przewożąc około 15 mln pasażerów rocznie. W planach przewoźnika jest powiększenie tej liczby o 7 mln do 2030 roku, tym m.in. podyktowany jest zakup nowego taboru.

Jednym z głównych faworytów przetargu jest bydgoska firma, która może się pochwalić doświadczeniem zdobytym w Czechach i Niemczech. Zwycięzca dostarczy 25 nowych pociągów do 2018/2019 roku. Ciekawe jest jednak to, że zamówienie może zostać powiększone o kolejne 25 maszyn. Jednak Pesa nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji, czy oficjalnie wystartować w przetargu słoweńskim.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY