Banderowiec z Przemyśla to Andrij Sadowy – mer Lwowa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrij Sadowy - mer Lwowa

/ for. Twitter

Kilka dni temu w Przemyślu miała miejsce religijna procesja, na której pojawiły się gesty używane przez banderowskich szowinistów. Jedną z osób wykonujących takie gesty był obecny mer Lwowa Andrij Sadowy.

W Przemyślu 11 czerwca 2017 r. z okazji Święta Ukraińskiej Pamięci Narodowej odbyło się nabożeństwo i uroczysty przemarsz ulicami miasta. Mimo, że organizatorzy zapewniali, iż jest to wydarzenie religijne doszło do kontrowersji. Podczas procesji ukraińska orkiestra wojskowa grała hymn UPA “Czerwona kalina”, a na cmentarzu który był miejscem docelowym procesji wykonywano gesty odwołujące się do tradycji OUN-UPA.

Jedną z osób wykonujących takie gesty był obecny mer (prezydent) Lwowa Andrij Sadowy, lider partii Samopomoc. To za jego kadencji postawiono we Lwowie ogromny pomnik Stepana Bandery i to on jest przeciwnikiem zwrócenia katolikom kościoła św. Marii Magdaleny, którą to decyzje tłumaczył, że
nie przyniesie to nic dobrego ani miastu, ani katolikom obrządku łacińskiego.

Sadowy to polityk z drugiego rzędu ukraińskiej polityki, ale jak widać bardzo stara się wejść w łaski głównego nurtu politycznej sceny naszego wschodniego sąsiada.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY