Zbiórka na produkcję filmu dokumentalnego “German Death Camps”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ https://grotaragnara.blogspot.com

 

14 czerwca wyszło na jaw, że dziennik Badische Zeitung napisał o malarzu Otto Freundlichu, że w 1943 r. został zamordowany w polskim obozie zagłady w Sobiborze. Na początku kwietnia ambasador Polski w USA Piotr Wilczek w wywiadzie dla radia RMF FM powiedział:

– Już ponad 30 razy w tym roku interweniowała polska ambasada w Waszyngtonie w związku z pojawiającym się w Stanach Zjednoczonych określeniem polskie obozy śmierci. 

Coraz częściej pojawiają się w mediach pomyłki językowe, które mówią o polskich obozach zagłady, polskich obozach koncentracyjnych czy obozach śmierci w Polsce. Zdarza się je popełniać, świadomie lub celowo, politykom, dziennikarzom, twórcom filmów i stanowią one realne zagrożenie zrzucenia winy za Holocaust na Polskę i Polaków.

Innym problemem jest to, że coraz więcej młodych ludzi nie wie, kim byli naziści. Sprytnie używa się określeń typu nazistowskie obozy koncentracyjne, nie przypisując ich do konkretnej nacji ani państwa. To zjawisko i dodatkowo pomyłki językowe oraz niemieckie filmy wybielające historię Niemiec, jak na przykład Nasze matki, nasi ojcowie, mogą w końcu doprowadzić do sytuacji, w której upowszechni się w międzynarodowej opinii publicznej przekonanie, że naziści to Polacy.

Aby przeciwdziałać temu zjawisku, grupa kilku osób zdecydowała się na wyprodukowanie filmu dokumentalnego German Death Camps w językach angielskim, polskim i niemieckim, i środki na ten cel chce zebrać za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Film ma być skierowany przede wszystkim do widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. O ile pozwolą na to fundusze całość będzie wzbogacona o inscenizacje, animacje i kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w innych językach.

W filmie ma być przedstawiona historia powstania obozów koncentracyjnych w III Rzeszy i na terenach okupowanej przez nią Polski, Holocaust Żydów, kłamstwo oświęcimskie, i zaliczające się do niego mówienie o polskich obozach zagłady.

Link do zbiórki: KLIKNIJ TU

Wsparcie poprzez PayPal: KLIKNIJ TU

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY