Szef węgierskiego MSZ pokazuje, jak rozmawiać z eurokratami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ https://alchetron.com

 

Péter Szijjártó, szef węgierskiego MSZ, odniósł się do doniesień Agencji Reuters, która poinformowała, że Komisja Europejska uruchomi wobec Polski, Węgier i Czech procedurę prawną ws. nieprzyjmowania uchodźców. Polityk nazwał te działania szantażem i podkreślił, że węgierski rząd nie pozwoli nikomu nielegalnie wjechać na swoje terytorium.

Węgierski rząd odbiera jako szantaż zachowanie Komisji Europejskiej, która zamierza uruchomić wobec państw członkowskich postępowanie w sprawie naruszenia przepisów związanych z brakiem pozytywnej decyzji odnośnie przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów – powiedział polityk przez Zgromadzeniem Narodowym. Szíjjártó dodał również, że Węgry nie pozwolą sobie na taką formę szantażu.

Szef węgierskiego MSZ podkreślił także, że Komisja Europejska nie może dyktować państwo narodowym, kogo mają wpuszczać na swoje terytorium. Każdy naród powinien sam decydować z kim chce żyć, a z kim nie – oświadczył.

Słowa węgierskiego ministra były odpowiedzią na komunikat rzecznika Komisji Europejskiej, Alexandra Wintersteina, który zapowiedział, że unijna instytucja rozpocznie w środę procedury o naruszenie prawa UE wobec krajów, które nie biorą udziału w programie relokacji uchodźców. Informacja ta została poszerzona o doniesienia Agencji Reuters, która, powołując się na źródła wewnątrz KE, podała, że procedura zostanie wszczęta przeciwko Polsce, Węgrom oraz Czechom. Więcej TUTAJ.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY