Rosja chce ustanowić karę śmierci za terroryzm na czas piłkarskich MŚ!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rosyjskie media informują, że do rosyjskiego parlamentu wpłynęła propozycja wprowadzenia kary śmierci za terroryzm w czasie piłkarskich Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Autorem pomysłu jest przewodniczący komitetu ds. bezpieczeństwa i walki z korupcją Wasilij Piskariow.

Władze rosyjskie starają się znacznie poprawić stan bezpieczeństwa w kraju przed nadchodzącym piłkarskim Mundialem. Nie od dziś wiadomo, że jednym z poważniejszych zagrożeń na świecie jest obecnie terroryzm, który przynosi dziesiątki ofiar śmiertelnych każdego tygodnia. Dlatego też politycy rosyjscy chcą pod tym względem zwiększyć bezpieczeństwo i możliwie najbardziej zminimalizować ryzyko dokonania zamachu terrorystycznego na terenie Rosji.

Jednym z ważniejszych powodów, z których ten pomysł może nie wejść w życie może być wyrzucenie z Rady Europy. Obecnie żaden kraj należący do Rady Europy nie stosuje kary śmierci, a jest to jeden z warunków do przynależności. Politycy rosyjscy jednak uważają, że bezpieczeństwo jest ważniejsze od członkostwa w Radzie. – Bezpieczeństwo obywateli Rosji jest ważniejsze od członkostwa w jakiejkolwiek międzynarodowej organizacji – brzmi stanowisko Dumy Państwowej.

Jak na razie nie wiadomo na jakim etapie jest proces zmiany kodeksu karnego w Rosji. Można jednak przewidywać, że sprawa będzie miała dynamiczny przebieg i w ciągu kilku najbliższych miesięcy przekonamy się czy Rosja zmodyfikuje prawo karne.

Źródło: sport.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY