Niemiecki dziennik zapomniał o cenzurze komentarzy. Czytelnicy masowo popierają Polskę, Czechy i Węgry

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemiecki dziennik zapomniał o cenzurze komentarzy. Czytelnicy masowo popierają Polskę, Czechy i Węgry

/ fot. wykop.pl

Polscy internauci z wykop.pl zwrócili uwagę na artykuł z portalu niemieckiego dziennika “Die Welt” dotyczący akcji UE przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom. Komisja Europejska wszczyna procedurę o naruszenie prawa UE wobec państw V4, które odmówiły przyjęcia uchodźców. Znany również i u nas proceder masowego ukrywania komentarzy nieprzychylnych wobec treści prezentowanych przez redakcje, tym razem nie zadziałał.

A oto kilka z nich:

Hasso H. (najbardziej “plusowana” wypowiedź)
UE powinna wreszcie rozpocząć postępowanie przeciwko pani Merkel. Kto wysyła innym zaproszenia do płacenia za swoich gości i zwraca się do sąsiada, aby podrzucić ich mu wbrew jego woli, jeśli środki nie są wystarczające?

Karl H.
Być może Komisja powinna po raz pierwszy podjąć działania przeciwko osobom odpowiedzialnym za nadal niezabezpieczone zewnętrzne granice UE. Kto jest za to odpowiedzialny? Ups … być może Komisja?

Jakob B.
To ciekawe. Niemcy rażąco złamały prawa UE i zdecydowanie skrytykowały Węgry, chociaż to one na masowa skalę naruszają europejskie przepisy graniczne. Dlatego nie rozumiem, dlaczego UE chce teraz podjąć działania wobec Węgier i innych.

Claudine G.
Kogo to obchodzi? Polska, Węgry i Czechy są zatem w najlepszym towarzystwie. Za większość przypadków naruszenia przepisów odpowiadają przecież Niemcy.

Boleslaw K.
Nie przekonacie moich rodaków w Polsce. 70% Polaków jest przeciwna integracji muzułmańskich imigrantów. Najczęściej zgłaszanym powodem jest strach przed terroryzmem.

Josef C.
Przyjmowanie uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu powinno obejmować kraje, które wzbogaciły się na eksploatacji tych krajów i które te narody zniewalały i zabijały. To jest zwłaszcza Belgia, Francja, Wielka Brytania i również Niemcy (patrz Namibia). Czesi, Polacy i Węgrzy nie mieli kolonii. Ponadto Polska przyjęła prawie 1 milion Ukraińców w ciągu ostatnich dwóch lat. Czyż nie są oni uchodźcami, nie ma wojny na Ukrainie? Nawiasem mówiąc, co zrobić z państwami które podeptały traktaty międzynarodowe (Dublin II, Schengen) ? Komisarze unijni i inni politycy powinni trafić pod sąd. Nie tylko ze względu na mega-oszustwa i pranie brudnych pieniędzy w Luksemburgu.

Romuald w.
Nawet jeśli te kraje będą przyjmować uchodźców, to oni nigdy nie zostaną w nich dobrowolnie. Po kilku dniach przywitamy ich z powrotem pod inną nazwą. Chaos byłby jeszcze większy, niż jest obecnie.

Gerd S.
Gdyby nie było to tak poważne, mógłbym śmiać się z UE. Popieram, to co się dzieje na Węgrzech, w Polsce i w Republice Czeskiej. To kraje gotowe buntować się przed tym szaleństwem. Czytam jak dumna Australia korzysta na swej radykalnej polityce azylowej. I chciałbym aby tak również było w Niemczech.

Moritz Ringsdorf
Polska, Czechy i Węgry: Proszę stanąć mocno razem, i nie dać się zastraszyć przez Brukselę!

E. F. Dräcker
Śmieszne! Gdy dochodziło do gwałcenia traktatów z Maastricht, Schengen i Dublina, Komisja nie podejmowała żadnego działania.

 

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY