ISIS wzywa do zamachów w Europie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bojownicy Państwa Islamskiego.

Bojownicy Państwa Islamskiego. / fot. Wikimedia Commons

Została przechwycona szyfrowana informacja aplikacji Telegram, w której rzecznik IS Abu al-Hasan al-Muhadżer wzywa do ataków terrorystycznych podczas trwającego aktualnie Ramadanu (świętego miesiąca dla wyznawców islamu).

 

Państwo Islamskie nawołuje swych “żołnierzy” do przeprowadzania zamachów w USA, Europie, Australii i Rosji – taką informację w dniu wczorajszym podała agencja Reuters, odwołująca się do nagrania, w którym cytuje rzecznika ISIS.
W przechwyconym wystąpieniu jest również nawoływanie do ataków w Iranie, Syrii i Iraku. Abu al-Hasan al-Muhadżer w swej wypowiedzi zachęca do ofensywy przeciw apostatom i sunnitom, którzy określani są jako “odrzucający prawdę”. Jednocześnie afirmuje, gratuluje i błogosławi “bojownikom”, którzy dokonywali zamachów “w Europie, Ameryce, Rosji, Australii i wszędzie”. Między innymi mówi: “więc potraktujcie ich jak wzór (do naśladowania) i róbcie to, co oni robili”, “o wy, lwy Mosulu, Rakki i Tall Afar, niech Bóg pobłogosławi waszą czystą broń i promienne twarze i walkę z tymi, którzy odrzucają (prawdę) i z apostatami”.

 

Źródło: http://www.pap.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY