Niemieckie media szkalują Polskę i Polaków!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ www.flickr.com

 

Niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung w ostrych słowach opisuje stosunek Polaków do obcokrajowców. Według gazety atmosfera w Polsce co raz bardziej sprzyja mnożeniu się przemocy wobec imigrantów, którzy żyją w naszym kraju.

Dziennikarz FAZ, Reinhard Veser, w swoim artykule ubolewa nad stanowiskiem polskiego Rządu, który sprawia, że w Polsce stworzyła się nieprzyjazna uchodźcom atmosfera. Przytacza wyjęte z kontekstu wypowiedzi Mariusza Błaszczaka, który krytycznie wyraził się o możliwości przyjęcia 6 tys. uchodźców z tzw. relokacji. Veser pisze, że Błaszczak porównał przyjęcie uchodźców do zgody na powstanie baz rekrutacyjnych dla uchodźców.

Reinhard Veser, dziennikarz FAZ w swoim artykule twierdzi, że w Polsce przez niechęć rządu do przyjęcia uchodźców atmosfera staje się bardzo trudna. Obwinia m.in. ministra Błaszczaka za to, że uznał, że uchodźcy generują w krajach zachodnich problemy z islamskim terroryzmem. Veser przytacza też wypowiedzi innych polityków PiS, a także szefa partii Jarosława Kaczyńskiego, który mocno skrytykował rządy państw Europy zachodniej po zamachu w Londynie.

Te wypowiedzi mają sprawiać, że Polacy się radykalizują a nastroje ksenofobiczne mają się nasilać. Jako dowód FAZ przytacza sondaż na temat uchodźców, w którym aż 70 % Polaków sprzeciwia się przyjmowaniu ich do Polski.

Powołując się na liberalne media w Polsce FAZ przytacza też przykłady rzekomych aktów agresji w Polsce wobec imigrantów. Jednym z nich był atak na imigrantów z Ukrainy, których dom miała zaatakować grupa Polaków. Napastnicy mieli krzyczeć Polska dla Polaków.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY