Łoziński o Macierewiczu: W młodości był „ewidentnym lewakiem”, popierał Che Guevarę i Fidela Castro

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.twitter.com/Gosc_RadiaZET

Gościem Radia ZET 12 czerwca był Krzysztof Łoziński – obecny lider KOD. W rozmowie z Konradem Piaseckim odniósł się do polityki bieżącej, przypomniał też o skrajnie lewicowych poglądach z których miał słynąć w młodości Antoni Macierewicz – był w tym czasie ewidentnym lewakiem – mówi Łoziński.

Łoziński w wywiadzie przyznał m.in. że byłby zadowolony, gdyby Władysław Frasyniuk stanął na czele zjednoczonej opozycji. Skrytykował również swojego poprzednika, Mateusza Kijwoskiego, którego określił mianem „człowieka słabego, trochę naiwnego i nie do końca uczciwego”. Przypomniał też o nieznanym epizodzie z życia obecnego szefa MON.

Lider KOD Antoniego Macierewicza określił jako jedno ze swoich „największych rozczarowań życiowych”. Przypomniał, że obecny szef MON, był kluczową postacią Komitetu Obrony Robotników, jednak obecnie mają całkiem inne poglądy. W czasach studenckich Macierewicz słynął ze skrajnie lewicowych przekonań. Był wielkim zwolennikiem takich postaci jak Fidel Castro, czy Che Guevara. „Antoni Macierewicz był w tym czasie ewidentnym lewakiem” – powiedział.

Okazuje się, że to nie pierwsze tego typu „wspomnienia” Krzysztofa Łozińskiego. 5 lat temu, w rozmowie z Moniką Olejnik obecny lider KOD przypomniał swoje spotkanie z Macierewiczem w czasach studenckich. W wywiadzie wspominał o skrajnie lewicowych poglądach, Macierewicz powiedział mu wówczas, że „ma pretensje do Chruszczowa, że wojny Stanom Zjednoczonym nie wytoczył.” Przyznał się też do popierania Fidela Castro.

Fakt popierania kontrowersyjnego rewolucjonisty zarzucał Macierewiczowi, kilka lat temu również Adam Michnik. W rozmowie z Tomaszem Lisem przypominał o dawnej przyjaźni z politykiem PiS, jak powiedział „On był zawsze człowiekiem niebanalnym”. Michnik przypomniał wtedy, że w czasach opozycji, Macierewicz słynął ze skrajnie lewicowych poglądów, miał się nawet wzorować na Che Guevarze, Fidelu Castro i innych rewolucjonistach.

Źródło: natemat.pl, radiozet.pl, twitter.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY