CBA zatrzymało byłego posła PSL i burmistrza Połańca

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej P. były poseł PSL

/ wikipedia.org

Agenci CBA zatrzymali Prezesa Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach (byłego posła), Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, byłego Prezesa i Wiceprezesa Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice S.A. oraz przedsiębiorcę.

Były poseł PSL Andrzej P. jest podejrzany m.in. o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowej, powoływanie się na wpływy w instytucji samorządowej i państwowej oraz podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu spraw w tych instytucjach w zamian za korzyść majątkową. Burmistrzowi Miasta i Gminy Połaniec śledczy zarzucają przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego, w celu uzyskania korzyści majątkowej, w tym organizowanie i przeprowadzenie przetargu z naruszeniem przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami. Byli szefowie SSE są podejrzani o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu  uzyskania korzyści majątkowej. Natomiast biznesmenowi zarzuca się oferowanie byłemu posłowi korzyści majątkowych w zamian za załatwienie przez niego określonych spraw w instytucji państwowej i samorządowej.

Nieruchomości stanowiące własność Gminy Połaniec miały zostać przejęte przez spółkę  zarządzaną przez biznesmena i włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice S.A. Dzięki czemu możliwe było uzyskanie dodatkowych profitów z samej przynależności do strefy, a ponadto finansowania na inwestycji na ekologiczne źródła energii.

Dla byłego posła łapówką miały być, według prokuratury, prowizja od każdej przeprowadzonej przez NEMEX inwestycji oraz objecie udziałów w spółce Malinowe Hotele.

Do zdarzeń będących przedmiotem śledztwa doszło w latach 2013 -2015.

Śledztwo, pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, prowadzi Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi.

Poseł Andrzej P. był znany z tego, że w stanie wskazującym na stan upojenia alkoholowego, przed hotelem poselskim próbował wsiąść do cudzego samochodu i odjechać.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY