Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają skrzydła, równocześnie nie zapominając o bohaterach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polskie Linie Lotnicze LOT

/ fot. facebook.com

Do Warszawy przyleciał nowy Boeing 787-8 Dreamliner. Jest to już 7 maszyna tego typu, która wchodzi w skład floty Polskich Linii Lotniczych LOT. Samolot naszego narodowego przewoźnika otrzymał także patrona. Zostali nim Cichociemni – spadochroniarze Armii Krajowej. W nadchodzących miesiącach spodziewany jest dalszy rozwój floty i siatki nowych połączeń.

W sobotę został uroczyście powitany na Lotnisku Chopina w Warszawie nowy Dreamliner LOT-u. Nazwa samolotu brzmi „Romeo Golf”. Maszyna otrzymała odznakę Cichociemnych. Znak spadochroniarzy Armii Krajowej znajduje się po obu stronach kadłuba z przodu i upamiętnia polskich bohaterów, którzy byli desantowani do okupowanej Polski podczas II wojny światowej w celu organizowania ruchu oporu i prowadzenia walki partyzanckiej z Niemcami.

Jak zapowiadają linie lotnicze, nowy Dreamliner poprawi częstotliwości lotów na połączeniach dalekodystansowych, dzięki zasięgowi ponad 11 tyś. km. Przewoźnik po otrzymaniu tej maszyny może zakończyć leasing wysłużonego Boeinga 767 od linii EuroAtlantic. Polskie Linie Lotnicze LOT dysponują obecnie 7 samolotami Boeing 787-8 z 252 miejscami w trzech klasach na pokładzie. W te wakacje firma odbierze jeszcze jedną maszynę tego typu od producenta. W 2018 roku planowane jest otrzymanie trzech Boeingów 787-9, czyli wersji dłuższej i zabierającej na pokład nawet 292 pasażerów.

 

 

Przewoźnik odnotowuje w ostatnim czasie coraz lepsze wyniki finansowe. Zysk rośnie, a pasażerów przybywa. Te wszystkie dane sprawiają, że sytuacja linii się poprawia. LOT liczy w przyszłości na duży wzrost udziału w rynku i dalszy rozwój floty oraz nowych połączeń. Nie bez znaczenia wydają się także zapowiedzi rządu Pani Premier Beaty Szydło o budowie Centralnego Portu Lotniczego, który umożliwiłby powstanie dużego hubu przesiadkowego w Europie Środkowowschodniej i ekspansję linii w regionie. Polskie Linie Lotnicze LOT mogłyby wtedy stać się liderem w tej części kontynentu. Ze strategii rozwoju firmy do 2020 roku wynika planowany wzrost udziału w rynku w Polsce do 25 proc. (z 19 proc. obecnie). Przewoźnik zakłada transport ponad 10 mln pasażerów rocznie (prawie dwukrotny wzrost) – dlatego niezbędne są nowe samoloty. Linie planują także wykonywać połączenia około 88 samolotami, w tym 16 Dreamlinerami. Miejmy nadzieję, że uda się zrealizować założone cele i nasz narodowy przewoźnik odniesie sukces.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY