Mężczyzna skazany na śmierć za wpisy na Facebooku! Krytykował w nich islam

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Taimore Razy z Pakistanu został skazany na śmierć za obraźliwe wpisy na portalu społecznościowym. Sędzia, uzasadniając wyrok stwierdził, że Razy obraził przywódców sunnickich i żony proroka Mahometa. Jego zdaniem dowody na to były wystarczające, żeby wymierzyć oskarżonemu najwyższy wymiar kary.

Doniesienie na Taimore’a Razy’ego złożył urzędnik państwowy, po tym jak podczas rozmowy na Facebooku krytykował on i drwił z islamu. Pojawiły się również doniesienia, że mężczyzna chwalił się obraźliwymi zdjęciami i komentarzami na temat religii muzułmańskiej, na jednym z przystanków autobusowych. Treści, które zamieszczał były obraźliwe w stosunku do przywódców religijnych i żon Mahometa.

W Pakistanie obraza religii islamskiej należy do zbrodni karanych najsurowiej. Niedawno premier tego kraju – Nawaz Sharif – wydał zarządzenie, na mocy którego administracja usuwa treści uznawane za „bluźnierstwa”. Tym samym rozszerzono cenzurę również na treści pochodzące z internetu. Zgodnie z nowym prawem każdy, kto umieści materiał tego tupu będzie surowo ukarany.

Nie zawsze jednak udaje się postawić podejrzanych przed sądem, niestety często zdarzają się samosądy. Jak informuje portal o2.pl, dwa miesiące temu zamordowano studenta pakistańskiego, któremu zarzucano, że wrzucał na Facebooka materiały bluźniercze.

Los Taimore Razy nie jest jeszcze przesądzony. Obrońca mężczyzny twierdzi kategorycznie, że Razy jest niewinny i zapowiedział odwołanie od wyroku. Pozostaje mieć nadzieję, że tamtejszy sąd wykaże się większą wyrozumiałością podczas apelacji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY