Marsz dla Życia i Rodziny po raz kolejny przeszedł ulicami Warszawy [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie

„Czas na Rodzinę!” – pod tym hasłem 11 czerwca odbył się dwunasty Marsz dla Życia i Rodziny. Zgromadzenie przeszło ulicami Warszawy – spod kościoła św. Aleksandra przy Placu Trzech Krzyży do Placu Zamkowego. 

Marsze dla Życia i Rodziny to inicjatywa, której początek sięga 2006 roku. Coroczne demonstracje w większości dużych polskich miast gromadzą tych, którzy opowiadają się za ochroną rodzin, ich prawidłowego funkcjonowania, a także za bronieniem życia tych najsłabszych – nienarodzonych. Tegoroczny Marsz zgromadził wiele rodzin z dziećmi, ale także starszych i młodzież.

Organizatorzy podkreślają również istotę relacji w rodzinie. Zwracają uwagę na wciąż obowiązującą w polskim prawie Konwencję antyprzemocową oraz na wszelkiego rodzaju projekty edukacyjne, np. promowane przez środowiska LGBT, które jednoznacznie są skierowane przeciwko wartościom budowanym na pojęciu rodziny i tradycji.

Podczas Marszu wolontariusze, m.in. z Młodzieży Wszechpolskiej, zbierali fundusze na rzecz Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dom jest obecnie prowadzony przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Patronat nad tegorocznym Marszem objęły m.in. portal prawapolityka.pl, radiowa Jedynka, TV Republika, Polonia Christiana i Gość Niedzielny. Nad bezpieczeństwem wydarzenia czuwała Straż Marszu Niepodległości.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY