Młodzież Wszechpolska składa wniosek o przeprowadzenie kontroli wydawania Kart Polaka [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Młodzież Wszechpolska składa wniosek o przeprowadzenie kontroli przez NIK, w sprawie wydawania Kart Polaka przez konsulaty Rzeczpospolitej Polskiej na terenie Ukrainy.

Na konferencji Młodzież Wszechpolską reprezentowali kol. Mateusz Pławski – rzecznik prasowy organizacji, oraz kol. Mateusz Marzoch – działacz MW i wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Konferencję zorganizowano w środę, tj. 8 marca, pod siedzibą NIK w Warszawie. Wszechpolacy poruszyli temat nadużyć związanych z wydawaniem Kart Polaka.

Jak stwierdził Mateusz Pławski: Mamy do czynienia z wieloma nadużyciami w tym aspekcie, niektórzy uzyskują Kartę Polaka w sposób legalny, natomiast z pobudek czysto ekonomicznych, w żaden sposób nie poczuwając się do uczuć narodowych, do wartości narodowych. Są to często również osoby, które odwołują się do ideologii zbrodniczych organizacji, takich jak OUN-UPA. W dalszej wypowiedzi zaznaczył, że bardzo często procedury przyznawania dokumentu są omijane, a nawet lekceważone. Zapowiedział, że Młodzież Wszechpolska podejmie działania mające na celu ukrócenie wydawania nielegalnych Kart Polaka. Głos zabrał także prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej, kol. Mateusz Marzoch. Podkreślił w swojej wypowiedzi, że to już kolejna akcja wszechpolaków dotycząca szkodliwej imigracji Ukraińców. Wspomniał także o braku chęci asymilacji ukraińskich imigrantów: Ci ludzie w dużej mierze nie asymilują się z polskim społeczeństwem. Tworzą swoje własne enklawy i zamknięte kręgi.

W środę wieczorem prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Bartosz Berk, złożył wniosek do Najwyższej Izby Kontroli w sprawie procesu wydawania Kart Polaka. Całość konferencji można przesłuchać poniżej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY