Już wiadomo kim jest napastnik spod katedry Notre Dame. Przyjechał do Francji robić… doktorat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Katedra Notre Dame

/ fot.:Churches/Religious Sites, Sightseeing

Coraz częstsze zamachy terrorystyczne w Europie przeprowadzane przez islamskich terrorystów wywołują nieustającą debatę o problemie masowe imigracji. Wielu uważa, że te dwie kwestie nie mają ze sobą nic wspólnego. Tymczasem okazuje się, że napastnik, który wczoraj zaatakował policjanta w Paryżu przyjechał do Francji na… studia.

Wczoraj napastnik przy użyciu młotka zaatakował policjanta w pobliżu katedry Notre Dame w Paryżu. Zaatakowany policjant odniósł lekkie obrażenia, a napastnik został postrzelony przez drugiego z policjantów. Katedra Notre Dame została otoczona przez policję. W środku znajdowało się około 900 turystów. Funkcjonariusze sprawdzili, czy wśród nich nie było potencjalnego zamachowca. Jedna z hipotez policji był taka, że atakujący policjanta mężczyzna miał jedynie odwrócić uwagę.

Ostatecznie na jednym ataku się skończyło. Dzisiaj pojawiają się natomiast informacje o napastniku. Jak się okazuje, był nim mężczyzna, który przyjechał do Francji, aby… zrobić doktorat z dziennikarstwa na uniwersytecie w Metz. Zakres jego badań miał obejmować rolę mediów w kampaniach wyborczych.

Podczas ataku miał krzyczeć: To za Syrię! Poinformował o tym francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb. Oprócz młotka był uzbrojony również w noże kuchenne. Jego dokumenty wskazują, że pochodzi z Algierii.

Paryska prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie ataku na policjanta. Powierzono je wydziałowi ds. antyterroryzmu francuskiego kontrwywiadu DGSI.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY