Czesi nie przyjmą narzuconych przez UE uchodźców!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia.org/wiki/Public_domain

Według informacji od Reutersa rząd Czech zdecydował się wstrzymać z przyjęciem kwot imigrantów narzuconych przez Komisję Europejską. Wszystko w związku z serią zamachów, które miały miejsce w ostatnich paru tygodniach.

Od kilku miesięcy unijni politycy straszą Polskę i Węgry. Grożą nawet sankcjami finansowymi, jeśli nadal nie będą przyjmowali imigrantów. Teraz do naszego duetu może dołączyć jeszcze jeden kraj

– Czechy wstrzymają przyjmowanie imigrantów według ustalonych przez Unię Europejską kwot rozdzielania uchodźców. Tak zdecydował rząd po poniedziałkowym posiedzeniu” – podał Reuters.

Wedle ustaleń Czesi mieli przyjąć do końca września 2,6 tys. uchodźców w ramach tzw. relokacji. Do tej pory przyjechało kilkanaście osób. Rząd zdecydował jednak, że nie będzie dalszego przyjmowania uchodźców.

– W związku z pogarszającą się sytuacją w zakresie bezpieczeństwa i dysfunkcjami całego systemu (rozdzielania imigrantów), rząd zaakceptował wniosek o wstrzymaniu tego systemu dla Republiki Czeskiej – powiedział Milan Chovanec, szef czeskiego MSW.

– To oznacza, że Czechy nie będą przyjmować uchodźców z Grecji i Włoch według wcześniejszego schematu rozdzielania imigrantów – dodał.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY