Kolejne złoże gazu ziemnego odkryte w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kolejne złoże gazu ziemnego odkryte w Polsce

/ fot.: PGNiG

To kolejny duży sukces PGNiG. Zaledwie kilka dni temu pojawiła się informacja o odkryciu nowego złoża gazu ziemnego w okolicach Środy Wielkopolskiej. Teraz odkryte zostało kolejne złoże, również w Wielkopolsce, w gminie Rokietnica.

Już po ostatnim odkryciu prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa podkreślał, że naukowcy w dalszym ciągu będą prowadzić poszukiwania złóż. Istnieje bowiem duża szansa, że odkrycie dokonane w okolicach Środy Wielkopolskiej nie jest jedynym na tym terenie. Okazało się to prawdą.

PGNiG poinformowało w specjalnym komunikacie, że udało się uzyskać przepływ gazu ziemnego w otworze Rokietnica 5H. „W wyniku opróbowania otworu Rokietnica 5H uzyskano przemysłowy przepływ gazu ziemnego o szacunkowej zawartości metanu wynoszącej około 85 procent. Aktualnie w otworze prowadzony jest test produkcyjny, którego zadaniem jest określenie parametrów eksploatacyjnych złoża. Pierwsze wstępne wyniki wydajności, około 70 milionów metrów sześciennych na rok, potwierdziły wcześniejsze założenia geologiczne” – czytamy w komunikacie.

Wiercenie otworu Rokietnica 5H rozpoczęło się w styczniu 2017 roku. Prezes zarządu PGNiG, Piotr Woźniak poinformował, że odkrycie jest efektem długotrwałej strategii. – Nowo odkryte złoże na terenie gminy Rokietnica to kolejne zakończone sukcesem prace poszukiwawcze w Wielkopolsce w ciągu ostatnich dni. To efekt przemyślanej, długofalowej strategii inwestycyjnej PGNiG oraz postępu technologicznego spółki. Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia firmy z innowacyjnymi rozwiązaniami, systematycznie dokonujemy kolejnych odkryć, zwiększając możliwości wydobywcze Grupy – powiedział.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY